سگ دانا ...

یک  روز سگ دانایی از کنار یک  دسته گربه میگذشت ...

وقتی که نزدیک شد  دید که گربه ها سخت با خود سرگرمند و اعتنایی به او ندارند ،

واایستاد . آنگاه از میان آن دسته، یک گربه درشت و عبوس پیش آمد و گفت : 

"ای براداران دعا کنید ؛هر گاه دعا کردید و باز هم دعا کردید و کردید انگاه یقین بدارید که باران موش خواهد آمد ."

سگ چون این را شنید در دل خود خندید و از انها رو برگردانید و گفت :"ای گربه های کور ابله ،مگر ننوشته اند و   من و پدرانم   ندانسته ایم که انچه به ازای دعا و ایمان و عبادت می بارد موش نیست  بلکه استخوان است .. "

 

  نتیجه اخلاقی ..  ( خدا دعای همه رو اجابت میکنه .. سگ  گربه هم نداره !!!.. فقط باید دعا کرد و خواست ،  در رحمتش بروی همه باز است .. )

 

/ 15 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لاهوت

سلام سهیلای گل خوبه حالا به باران پنیر نکشید....عجب داستانی بود![تعجب] احتمالن این حیووناش کرمونی بودن[خنده][قهقهه]

ابوذر اکبری

آمده بودی به چه رو محض خـدا به گفتگو یا که تن و جان ببری ثانیه ای تو رو به رو آمده بودم سر خود گرم کنم چو کودکی دردِ سرم فزون شد و چاله به چاهی اَلَکی دستِ مرا نگیر من قافیه ای گم شده ام در پی بیتِ اَزلی قاتی مردم شده ام پای که گیرِ گیر بود چشم و دلی اسیر بود وزن نخواست شعر من سطر کمی حقیر بود یک دو سه روز مانده ام روی کشم به ناکجا نقد تو بودی گُل من چک نکشم به نا به جا . . .

ابوذر اکبری

سلام وقت خوش خیلی جالب بود البته نتیجه ای که گرفتید کاملابرعکس داستان بود جسارتا فقط دعا کردن و در گوشه ای نشستن نتیجه ای جز مرگ و چند پاره استخوان نداره نقل به مضمون گفته سگ دانا ...... شاد و سرفراز [گل]

ابوذر اکبری

ممنون از لطفی که داشتین و آهنگ رو دانلود فرمودین ... شاد و کامروا [گل]

باران عشق

سلام عزيزم مرسي كه اومدي پيشم [لبخند]داستان جالبي بود موفق باشي[قلب]

هوس باز

ُسلام تنها مهمان ناخوانده وب بنده بودید ، وبی که تازه متولد شده تا هوس های من در آن گنجانده بشه ! حضورت بسیار مهربان و جالب بود و از این رو همیشه مزاحم وب زیبات میشم سهیلا خانوم ! دلنوشته ای که گذاشتی برام خیلی زیباست و و حتما در پس این دلنوشته دلی زیباتر و عاشق پنهان هستش عشق به خدا یا خلقش ، نمیدونم ![گل] با من همراه باش رفیق .ممنونم[گل]مطلبت هم زیبا بود و دوست داشتنی . . .

شهرام

هر کسی از ظن خود شد یار من //کس نبردی راه بر اسرار من مولانا سپاس از مطلب زیبایتان دوست من